JEZIORO

 Jeśli szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz, zabierzesz przyjaciół czy rodzinę i razem spędzicie czas na łonie natury, to właśnie znalazłeś! Dzierżążno to miejscowość, którą okala nie tylko puszcza Notecka i ekologiczne pola, ale również zbiorniki wodne.
W naszym siedlisku znajduje się mały, urokliwy staw, gdzie Wieczorem można usłyszeń piękne koncerty żab. Naszym gościom dajemy możliwość amatorskiego łowienia ryb. Mimo iż staw nie jest głęboki, na jego terenie dzieci powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Jeśli staw to dla Ciebie za mało, zawsze Możesz wybrać się nad jezioro, które znajduje się niedaleko.

Agroturystyka nad jeziorem? Wielkopolska to miejsce, gdzie znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Nieopodal, bo tylko 2 km od nas, znajduje się jezioro dzierżążno, które oceniane jest jako jedne z najpiękniejszych w okolicy. Znajdziesz tam plażę, gdzie możesz np. zażyć kąpieli w blasku słońca, wędkować, wylegiwać się na leżaku czy spacerować. 
nieco dalej – 10 km od sójkowego zakątka – usytuowane jest piękne jezioro trzebin, (typu leszczowego). Możesz wybrać się tam np. rowerami, które wypożyczamy naszym gościom zupełnie bezpłatnie. To Świetny pomysł na wycieczkę i aktywne spędzanie czasu!